Narancsbőr és a kavitációs zsírbontás
A narancsbőr (cellulit) elleni harc egyik leghatásosabb módszere az ultrahangos kavitációs zsírbontás. Az ultrahangos kavitációs zsírbontó kezelés a narancsbőr felszámolására alkalmazott kúrák legfontosabb része kell legyen.
Az ultrahangot már évtizedek óta használják a gyógyászatban. Ennek eredményeképpen alakították ki a ma használatos korszerű kezelési módokat, mint például az ultrahangos kavitációs zsírbontást.
Az ultrahangos kavitációs kezeléseknél az elektromos energia mechanikus mozgássá, rezgéssé alakul át. A kezelés során a szövetekben található részecskék mozgásukkal hőt termelnek. Ezen hő és a masszázs (a kezelőfej mozgatása) hatására felgyorsul a sejtanyagcsere, nyirokáramlás. A kezelés során az erek kitágulnak, nő a sejtmembránok áteresztő hatása, így könnyebben jutnak a hatóanyagok a sejtekbe.
A kavitációs ultrahang hatására a zsírszöveti sejtburok „szétrobban", az üres sejtburok pedig hatásosabban megtámasztja a laza kötőszövetet. Mindebből is látszik, hogy a kavitációs ultrahangnak a nem kívánatos zsír bontásában, eltávolításában milyen komoly szerepe van.
Hogy miért az ultrahangos kavitációs zsírbontás a narancsbőr eltüntetésének egyik leghatásosabb módszere?
Az ultrahangos kavitációs zsírbontó kezelés során kompelx támadásba kezdünk a narancsbőr ellen: bontjuk a zsírt, segítjük a salakanyagok szervezetből történő kiürülését, regeneráljuk a kötőszövetet, ezzel a bőr felszíne visszanyeri egyenletességét, feszességét.
Az emberi testet alkotó mintegy száz milliárd sejt legnagyobb többsége nem osztódik újra. A sejtek számának szinten tartása érdekében van egy körülbelül húsz millió sejtet számláló állomány, amelynek minden egyes tagja másodpercenként osztódik (így pótolván az elöregedett vagy sérülés következtében elpusztult sejteket). Azok a sejtek, amelyek osztódási képességüket korlátlan mértékben megőrzik, az ún. őssejtek.
Az őssejtek tehát olyan sejtek, amelyek egész életük során megtartják osztódó képességüket, és ezáltal biztosítják a szervezet számára elengedhetetlen sejtmegújulást. A sejtosztódás során keletkeznek "tartalék" őssejtek, annak érdekében, hogy az őssejtek megfelelő arányú jelenléte a szervezetben biztosított legyen, ill. valamely meghatározott működésre differenciálódó sejtek, amelyből más különböző sejtek lesznek.
„Az egészség nem minden, de egészség nélkül minden semmi."
(Schopenhauer)